O NAS

2017 rok początek

Wszystko zaczęło się w 2017 roku wraz z pierwszymi nasadzeniami winorośli. Pół hektarowe wzgórze z południową wystawą idealne pod winnicę obudziło w nas zapał i zapoczątkowało wizję Winnicy Kurkocin.

Obszar nasadzeń z każdym rokiem obejmuje coraz to większy obszar naszego gospodarstwa. W otoczeniu pól uprawnych, łąk i stawów Winnica jest niczym inny świat pełen spokoju i gościnności.

Dzięki naszemu przedsięwzięciu województwo Kujawsko-pomorskie i miejscowość Kurkocin wzbogaciły się o Winnicę i dodatkową atrakcję dla regionu.

winobranie

Nasza winnica, jak wiele podobnych biznesów, powstała z marzeń i romantycznej wizji. Bez doświadczenia, rodzinnych tradycji, wielopokoleniowego wsparcia zaczęliśmy wytwarzać wino. Pierwsze zbiory odbyły się w gronie najbliższych i były ogromnym przeżyciem dla nas i naszych przyjaciół.

Wspaniała pogoda, dojrzałe, soczyste grona i marzenie o „czerwonym wytrawnym” dodawało nam energii. Po roku pełnym wyzwań, nauki i metody prób i błędów z powodzeniem zabutelkowaliśmy pierwsze wino JO!

Karminowa czerwień i wspaniały aromat naszego pierwszego wina tak uderzyły nam do głów, że całkowicie uległy zmianie nasze priorytety J To był początek naszej historii – opowieści o dwojgu ludziach zafascynowanych winiarstwem J O ciężkiej pracy, totalnym zmęczeniu i byciu pionierem. Bo tu, wśród tradycyjnych rolników, nikt naszych pomysłów nie traktowa poważnie. O dążeniu do celu i satysfakcji, jaką daje spełnieni marzeń i pokonywanie ograniczeń.”czerwonym wytrawnym” dodawało nam energii. Po roku pełnym wyzwań, nauki i pierwszych prób zabutelkowaliśmy pierwsze wino JO!

Czerwień i wspaniałe aromaty naszego pierwszego wina tak nam uderzyły do głowy że nam się priorytety w życiu pozmieniały. Tak się zaczęła historia dwójki ludzi zafascynowanych winiarstwem.

Gdzie jesteśmy teraz

Obecnie powiększamy winnicę o białe odmiany winorośli, czerwień wytrawnego wina jest piękna, ale w naszych głowach już kiełkują marzenia o tych białych i o musujących winach.

Naszym celem jest sukcesywne powiększanie winnicy i to nie tylko o powierzchnie uprawną. Będziemy rozbudowywać winiarnię i inwestować w urządzenia do wytwarzania i przechowywania wina.

Na naszych polach pojawią się nowe odmiany winorośli: Seyval Blanc oraz Saint Pepin. To nasza nadzieja na wino białe i musujące. Wszystko jest już gotowe: ziemia użyźniona, rusztowanie kupione, sadzonki zamówione… Jeśli pogoda dopisze, pierwsze butelki wymarzonego białego wina pojawią się na przełomie 2022/2023.

Wszystkie nasze działania zmierzają ku jednemu celowi: chcemy robić dobre, wyjątkowe i rozpoznawalne wina.

Scroll to top